• 1535

    شرکت صنایع شیمیایی ویلا

  • 1536

    شرکت صنایع شیمیایی ویلا

آشنایی با فرمولاسیون انواع تینر

تینــــــرها : مایعات شیمیایی فرّاری هستند که برای رقیق کردن رنگها به کار گرفته می­شوند . این مایعات می توانند در بهبود خواص رنگ نیز تاثیر بسزایی داشته باشند . تینرها در خواص کاربری رنگ ، زمان خشک شدن لایه رنگ و خواص نهایی رنگ تشکیل شده نقش تعیین­کننده­ای دارند . انتخاب درست یک تینر بر ویسکوزیته ، خاصیت برس­خوری ، قابلیت اسپری ، سرعت خشک شدن وبسیاری خواص دیگر رنگ تاثیر می­گذارد .

خواص مورد نظر در انتخاب تینر مناسب عبارت است از :

۱– قدرت حلالیت

۲- سرعت تبخیر

۳- نقطه جوش

۴- نقطه اشتعال و قابلیت شعله وری

۵- سمیّت

سایر خواص فیزیکی و شیمیایی تینرها از قبیل دانسیته ، رنگ ، میزان رطوبت ، ph ، ضریب شکست نور و درصد مواد غیر فرّار نیز از عواملی هستند که در انتخاب تینر مناسب باید مورد توجه قرار

گیرند . در فرمولاسیون رنگها ، رزین­های مورد مصرف عمدتا ماهیت پلیمری و آلی داشته و ساختمان بلوری ندارند . این مواد در تینرها حل شده و غلظت محلول به نوع رزین و تینر و درصد این مواد بستگی دارد .

تینرها می بایست متناسب با رنگ انتخاب گردند. بعضی از انواع رنگها فقط در تینر مخصوصی حل می شوند. قدرت حلالیت تینر همان قابلیت رقیق کنندگی است ، به عبارت دیگر تینری که با مصرف کمتر ، ویسکوزیته رنگ را بیشتر کاهش می­دهد و رنگ را رقیق تر و روانتر کند از قدرت حلالیت بیشتری برخوردار است.با تشکیل لایه رنگ روی سطح تینر باید به تدریج تبخیر و از روی سطح خارج شود .

سرعت تبخیر می بایستی با زمان خشک شدن رنگ هماهنگ باشد تا کیفیت مطلوب تری به دست آید . نقطه اشتعال هر مایع قابل احتراق ، پایین­ ترین درجه حرارتی است که بخارات آن مایع با شعله یا

جرقه کوچک مشتعل می شود . نقطه اشتعال تینر به این دلیل مهم است که تعیین کننده شدت خطر آتش سوزی است چه در هنگام انبار داری ، حمل یا در هنگام استفاده از تینرها باید میزان نقطه اشتعال تینر

مورد توجه قرار گیرد.

تینرها علاوه بر خطر اشتعال ، از لحاظ زیست محیطی نیز برای انسان و محیط خطرناک هستند . آنها روغنهای طبیعی را در خود حل می کنند و موجب آسیب و ناراحتی های پوستی شده و از طریق

پوست جذب بدن میشوند . به علاوه تنفس بخارات تینر می تواند سبب ناهنجاری های داخلی بدن گردد .

از عوامل دیگر شناخت تینر رنگ آن است که یکی از مهمترین ویژگی آنها و نشان دهنده درصد خلوص ، کیفیت پالایش و تمیزی ظروف آنها است. رنگ تینر به خصوص در فرمولاسیون رنگهای سفید و روشن بسیار اهمیت دارد .

 

برای مشاهده فرمولاسیون های پیشنهادی  اینجا  کلیک کنید


 

شرکت صنایع شیمیایی ویلا  همراه قوی ترین و زبده ترین مهندسین مشاور ، گروه شیمی مهندسی این شرکت ارائه دهنده ی عالی ترین فرمولاسیون ها با متد روز ، با کمترین هزینه برای دستگاه های لازم با بالاترین بهره بری ، قیمت های تمام شده قابل رقابت با محصولات مشابه در بازار ، آمادگی دارد شما را تا مرز رسیدن به موفقیت یاری نماید .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره های لازم با مهندسین ما از طریق شماره های ‌ذیل در ارتباط باشید :

۹۱۵۴۲۲۰۱۶۵  (کدایران ۹۸+)

info@workshimi.com


شرکت صنایع شیمیایی ویلا


برای سفارش فرمول ها و چگونگی تولیدات مورد نظر خود و تماس با مشاورین این شرکت با شماره تلفن های

۰۹۱۵۴۲۲۰۱۶۵

و یا با ایمیل
info@workshimi.com

و یا در شبکه های مجازی ( با آیدی @workshimi ) با ما ارتباط برقرار کنید .

تا کارشناسان ما رایگان و بدون هیچگونه هزینه شما را راهنمایی کنند .

این شرکت آمادگی دارد در کشور های روسیه ، آسیای میانه و حاشیه خلیج فارس ، افغانستان ، پاکستان ، عراق و ترکیه مشاوره های لازم را ارائه دهد و با استفاده از پتانسیل های بالفعل و بالقوه آن کشور ها اقدامات لازم را در جهت ایجاد کارخانه ها و فابریکه های بزرگ همراهی نماید .

تلفن های تماس با ما  :

۹۱۵۴۲۲۰۱۶۵  (کدایران ۹۸+)

این شرکت مواد اولیه ی مصرفی تولیدات شما به هر میزان که خواسته باشید با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت تهیه نموده و به محل کار شما ارسال می نماید .

شماره های تماس با ما :

۰۹۱۵۴۲۲۰۱۶۵